VDU tautinių šokių ansamblio „Žilvitis“ 65 metų jubiliejaus koncertas

VDU mažoji salė (S. Daukanto g. 28, Kaunas)

Kaip lietuviškas žilvitis, nuo 1957 m., veržli jaunystė žaliomis gijomis stiebiasi aukštyn ir šokio žingsniu džiugina iki šių dienų – „Žilvitis“ mini jau 65-ąjį jubiliejų.
Pirmuosius šokio žingsnelius žengė susibūręs Radijo gamyklos darbininkų tautinių šokių ratelis, tačiau tik 1974 m. gavo „Žilvičio“ vardą. 1979 m. prie kolektyvo prisijungė meno vadovė Danutė Petrauskaitė ir beveik 30 m. su neblėstančiu entuziazmu kūrė šventę Lietuvos ir užsienio žiūrovams.
Lietuvai atgavus nepriklausomybę, „Žilvitis“ tapo savarankišku ansambliu, toliau dalyvavo įvairiuose festivaliuose ir pelnė ne vieną apdovanojimą: 1995 m. sulaukė aukščiausio kūrybinės veiklos įvertinimo pirmajame Lietuvos jaunimo tautinių šokių ansamblių konkurse „Kadagys“. . ̌ ̌ ir 1999 m. pelnė pirmąją „Aukso paukštę“ – aukščiausią šalies mėgėjų meno kolektyvų įvertinimą. 2000 m. ansamblis dalyvavo Pasaulio lietuvių šokių šventėje Kanadoje, Toronte.
Nuo 2008 m. „Žilvičio“ studentišką skrydį lydi vadovas Edgaras Šnipaitis ir su ansambliu džiugina ne tik Lietuvos žiūrovus, bet ir keliauja po visą pasaulį – Kroatiją, Italiją, Latviją, Turkiją, Indiją, Kiniją, Ispaniją, Portugaliją… O šią vasarą ansamblio vardas skambėjo Šiaurės Amerikos XVI lietuvių tautinių šokių šventėje Filadelfijoje. Šokiu „Žilvitis” dovanoja gražiausius jausmus, tautiškumo vėją Dainų ir šokių, Baltijos šalių studentų, Kauno miesto šventėse ir kt. renginiuose. „Žilvitis“ taip pat dalyvauja projektuose, miuzikluose, kuria autorines programas.
Jau 65-erius metus neblėstanti, veržli jaunystė šokio žingsniu nenustoja suktis, todėl kviečiame kartu paminėti ansamblio jubiliejų ̌ . ., ̌ ̇ ( . )