VDU ŠA dainų ir šokių ansamblis „Šviesa” savo dalyvavimu papuošė ansamblių vakarą „Gyvybės medis“

Birželio pradžioje VDU Švietimo akademijos dainų ir šokių ansamblis Šviesakartu su kitais to paties žanro ansambliais bei liaudiškos muzikos kolektyvais dalyvavo Tauragėje vykusiame ansamblių vakare „Gyvybės medis“.

Ansamblio vadovė dirigavo kūrinius „Lek, gervelė” ir „Užteka saulužė“, vadovas Vilius Tavoras – „Pempel pempel“, III kurso muzikos pedagogikos studentė ir ansamblio choristė Orinta Šlušnytė solo dainavo „Užteka saulužė“, „Atlėkė paukštis“ ir „Dai kas teka sauliula“ kūriniuose.

Renginį sudarė keturios dalys: „Ugnis”, „Oras”, „Vanduo” ir „Žemė”, šias keturias stichijas į vieną reginį supynė ansamblių  šokėjai, choristai, liaudies instrumentų orkestrų muzikantai, folkloro dainininkės,  šviesos ir vaizdo efektai.

Liepos pabaigoje kolektyvas vyks į gastroles Belgijoje, kur dalyvaus derliaus ir folkloro šventėje „Pikkeling“, kuri kiekvienais metais paskutinį liepos savaitgalį vyksta Faluintjes regione, šiemet organizuojama Alsto mieste. Renginyje iš užsienio taip pat dalyvaus ir kolektyvai iš Indonezijos, Meksikos ir Kanados.