VDU mišraus akademinio choro „Vivere Cantus“ vadovui R. Daugėlai įteikta kūrybinė premija už nuveiktus darbus

Lietuvos chorų sąjunga (LCHS) šių metų vasario mėnesį paskelbė ir organizavo konkursą Lietuvos chorų vadovams – laureatams paskirtos premijos už produktyvią kūrybinę veiklą chorinės kultūros srityje 2019 metais. Šiomis premijomis siekiama įvertinti chorų dirigentus, savo veikla plėtojančius chorinę kultūrą, puoselėjančius chorinės muzikos tradicijas ir kuriančius naujas, garsinančias Lietuvos chorų vardus šalyje ir už jos ribų.

Už produktyvią kūrybinę veiklą 2019 metais paskirtos penkios premijos skirtingose kategorijose. Premijas finansavo Lietuvos kultūros taryba (LTKT).

Premiją laimėjo ir Vytauto Didžiojo universiteto mišraus akademinio choro „Vivere Cantus“ meno vadovas ir dirigentas Rolandas Daugėla. 2019 metais vadovas pasiekė puikių rezultatų: 54-ame tarptautiniame prof. Jan Szyrockego choro muzikos konkurse pelnė du aukso diplomus – „Musica Sacra“ ir šiuolaikinės muzikos kategorijose – bei specialųjį Lenkijos chorų ir orkestrų organizacijos prizą; XI-ame aukštųjų mokyklų chorų konkurse – festivalyje „Juventus 2019“ laimėjo III vietą; dalyvavo V-ame Lietuvos muzikos patriarcho J. Naujalio tarptautiniame chorų festivalyje ir konkurse, XXVII-ame tarptautiniame sakralinės muzikos festivalyje „Cantante Domino“, VDU orkestro jubiliejaus šventiniame koncerte kartu su operos solistu Merūnu Vitulskiu ir kituose renginiuose. Iš viso jų 2019 m. choras suskaičiavo net aštuoniolika.

Pasiteiravus, ką asmeniškai choro dirigentui R. Daugėlai reiškia tapti LCHS įsteigtos premijos laureatu, jis neslepia pasitenkinimo: „Man ši premija suteikė didžiulį džiaugsmą ir yra labai svarbi. Ji suteikta už pasiekimus su dar visai jaunu, 5-erių metų studentų kolektyvu. Tai nuostabus jaunimas ir darni komanda, o jaunatviškas temperamentas veržiasi per kraštus. Kadangi studentų choro dirigento kategorijose varžėsi be galo stiprių chorų vadovai, o ir jų veikla įspūdinga, daug vilčių neturėjau. Tad būti pastebėtam ir gauti premiją man buvo tikrai džiugus netikėtumas“, – savo mintimis dalijosi „Vivere Cantus“ vadovas.

Informacijos šaltinis: www.klaipeda.diena.lt