VDU akademinis choras „Vivere Cantus“ vyks į prestižinį konkursą Ispanijoje

Šių metų lapkričio 1 – 5 dienomis Tolosoje (Ispanija), vyks 54 – asis tarptautinis chorų konkursas „Tolosa Choral Contest“, kuriame universitetą ir Lietuvą atstovaus Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) akademinis choras „Vivere Cantus“, vadovaujamas dirigento ir meno vadovo doc. Rolando Daugėlos.

Minėtas chorų konkursas pradėtas organizuoti dar 1969 metais ir vyksta ligi šiol. Konkurse dalyvauja chorai iš įvairių pasaulio valstybių, pelnę pripažinimą ne tik savo šalyje, bet ir tarptautiniu mastu. Tokio formato konkursai taip pat rengiami Arezzo mieste Italijoje, Maribor mieste Slovėnijoje, Tours mieste Prancūzijoje, Debrecen mieste Vengrijoje, Varnos mieste Bulgarijoje ir Tolosa mieste Ispanijoje. Visų konkursų nugalėtojai dalyvauja konkurse, kuriame rungiasi dėl geriausio choro titulo – „The European Grand Prix for Choral Singing“.

Konkursui Tolosoje besirengiantis dalyvauti VDU akademinis choras „Vivere Cantus“, džiaugiasi ir didžiuojasi galėdamas atstovauti Lietuvą prestižiniame konkurse, kuriame susirungs su chorais iš Vokietijos, Kinijos, Pietų Korėjos, Slovėnijos, Suomijos, Japonijos, Filipinų, Norvegijos, Taivano ir Ispanijos. VDU choras atkakliai ruošiasi artėjančiam konkursui ir tikisi sėkmingai pasirodyti bei patirti neišdildomų įspūdžių.