VDU akademinis choras „Vivere Cantus“ – tarp 5 geriausių Lietuvos suaugusiųjų chorų

Savaitgalį pasibaigė muzikos šventę klausytojams padovanojęs Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursas. Visą dieną chorinės muzikos garsų apsuptoje Šv. Kotrynos bažnyčioje dėl geriausio choro vardo ir pagrindinio prizo varžėsi net 20 kolektyvų iš visos Lietuvos: Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Šakių ir Vilniaus. 14 mišrių, 3 moterų ir 3 vyrų chorai atliko įvairius Lietuvos ir užsienio kompozitorių chorinės muzikos kūrinius bei dainas iš 2024 m. šimto metų sukaktį minėsiančios Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ repertuaro.

Regioniniuose konkurso turuose dalyvavo per šimtą chorų iš visos Lietuvos. Komisijos ir organizatorių sprendimu, į finalinį turą atrinkti didžiausią balų skaičių savo balso grupių kategorijose surinkę kolektyvai.

Konkurso finalininkai buvo vertinami tarptautinės komisijos pagal atlikimo meninį lygį, programos savitumą, sceninę kultūrą. VDU akademinio choro „Vivere Cantus“ pasirodymą komisija įvertino 89.3 balais – galutinėje lentelėje choras užėmė 5-ąją vietą, kuria pasidalino kartu su kolegomis iš Kauno – KKC choru  „Kamertonas“. Taip pat puikiai pasirodė ir VDU Švietimo akademijos choras „Ave Vita“– choras komisijos buvo įvertintas 88.3 balais ir užėmė 6-ąją vietą, o ją dalinasi kartu su Vilniaus sakralinės muzikos choru „Adoramus“.

———-

Tarptautinės komisijos sprendimu Didijį konkurso prizą (Grand Prix) laimėjo moterų choras „Viva“, pirmosios vietos skirtos Vilniaus mokytojų namų chorui „Bel Canto“ ir Vilniaus universiteto merginų chorui „Virgo“, antros vietos nugalėtojais paskelbti Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro „Žvejų rūmai“ mišrus choras „Cantare“ ir moterų choras „Viva“, trečios – Vilniaus universiteto akademinis mišrus choras „Gaudeamus“, Vilniaus kultūros centro moterų „Liepos“ ir „Ąžuoliuko“ jaunuolių choras.

Lietuvos chorų sąjungos įsteigtas Geriausio konkurso dirigento prizas įteiktas Kauno technologijos universiteto akademinio choro „Jaunystė“ meno vadovei Danguolei Beinarytei.

Sveikiname mūsų chorus ir džiaugiamės jų pasiekimais, įdirbiu bei meile chorinei muzikai ir kultūrai!

Nuotraukos: Gediminas Jauniškis