VDU akademinis choras „Vivere Cantus“ – tarp 15 stipriausių mišrių Lietuvos chorų

Prabėgusį savaitgalį įvyko Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso atrankos Kaune, kurios uždarė I-ajį turą. Dvi dienas trukusiame Kauno regioniniame konkurso ture dalyvavo 29 chorai, tarp jų – VDU akademinis choras „Vivere Cantus“ ir VDU ŽŪA studentų mišrus choras „Daina“.
VDU akademinis choras „Vivere Cantus“ tapo I laipsnio diplomantais ir komisijos bei organizatorių sprendimu, surinkę 89.3 balus pateko tarp 15 stipriausių mišrių chorų bei 6 moterų ir vyrų chorų ir gegužės 6 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje dalyvaus finaliniame suaugusiųjų chorų konkurso etape, kuriame geriausi Lietuvos chorai varžysis dėl nugalėtojų vardų.
VDU ŽŪA studentų mišrus choras „Daina“ surinkę 64.3 komisijos skirtus balus, gavo III laipsnio diplomanto diplomą.
Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursas – svarbiausias chorinis renginys, puoselėjantis Dainų švenčių tradiciją. Konkursu siekiama ugdyti chorinio dainavimo dvasią, skatinti chorus tobulėti ir burtis naujus, propaguoti lietuvių kompozitorių autorinę kūrybą, įvertinti suaugusiųjų chorų meninį lygį, padėti pasirengti 2024 m. šimtmečio Dainų šventei. Tai vienintelis Lietuvoje chorų konkursas, apimantis absoliučiai visus Lietuvos mėgėjų chorus: konkurse dalyvauja rajonų ir miestų suaugusiųjų (taip pat ir aukštųjų mokyklų) moterų, vyrų ir mišrūs chorai.
Sveikiname visus chorus, jų narius ir vadovus, o VDU akademiniam chorui „Vivere Cantus“ linkime produktyvaus ir kokybiško pasiruošimo antram etapui!