Kasmetinis festivalis „Ei, studente, sukis vėju!” savo dainomis ir šokiais papuošė Kėdainių areną

Lapkričio 27 dieną praūžė kasmetinis kasmetinis Kauno aukštųjų mokyklų tautinio meno kolektyvų festivalis „Ei, studente, sukis vėju!”, suvienijantis mylinčius ir puoselėjančius lietuvių tautinį meną. Festivalis, įprastai vykstantis Kaune, šiemet koncertų išsiilgusius studentus sukvietė į Kėdainius.

Festivalyje dalyvavo ir savo pasirodymais festivalį papuošė net keturi Vytauto Didžiojo universiteto kolektyvai: VDU ŽŪA tautinių šokių kolektyvas „Sėja”, VDU ŽŪA liaudiškos muzikos kapela „Ūkininkas”, VDU tautinių šokių ansamblis „Žilvitis” bei  VDU ŠA dainų ir šokių ansamblis „Šviesa”.

Šis kasmet vykstantis Kauno aukštųjų mokyklų festivalis pirmą kartą surengtas 1994-aisiais ir įtraukė tris Kauno kolektyvus, o šiemet jame pasirodė studentai iš visos Lietuvos! Daugiau nei 500 dalyvių iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos sukūrė įspūdingą šventę – jame atgijo per amžius puoselėtas lietuvių liaudies menas. Jaunatviškos energijos kupini tautiniai šokiai užbūrė ir ragino trepsėti kojomis, o liaudiškos melodijos suvirpino kiekvieno žiūrovo širdį.

Šiemet festivalis buvo kitoks – jo metu žiūrovai galėjo išgirsti ne tik gerai girdėtas melodijas, bet ir susipažinti su tarptautinės studentų dainų ir šokių šventės „Gaudeamus“, vienijančios Baltijos šalių studentus, repertuaru. Kolektyvų pasirodymus savo dainomis papuošė koncerto svečias Ovidijus Vyšniauskas.

Nuoroda į festivalio įrašą.