Lietuvos universitetui – 100 | šventinis renginys

1922 m. vasario 16-ąją Kaune įvyko Lietuvos universiteto įsteigimo iškilmės, tad lygiai po šimto metų tą pačią dieną rengiamas didžiausias šventinis renginys, žymintis aukštojo mokslo šimtmetį ir Lietuvos universitetų metų svarbą valstybiniame kontekste.
Iškilmingame renginyje, kuris vyks „Žalgirio“ arenoje, bus galima išvysti Lietuvos universiteto istoriją, papasakotą per įvairius scenos ir kino kūrinius, pristatančius šimtmečio kultūrinį ir intelektualinį Kauno gyvenimą.
Renginį tiesiogiai transliuos LRT televizija.

2022-aisiais minimas Lietuvos universiteto, davusio pagrindą šiuolaikinėms aukštosioms mokykloms, šimtmetis, kuriam pažymėti Seimas 2022-uosius paskelbė Lietuvos universitetų metais. 1922 m. Kaune įsteigtas Lietuvos universitetas, kuriame pirmą kartą buvo pradėtos universitetinės studijos lietuvių kalba, išaugino Vytauto Didžiojo (VDU), Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetus. Šiais metais visi trys universitetai suvienija jėgas ir ypatingą sukaktį kviečia sutikti kartu.
Daugiau informacijos rasite čia.