Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursas: II turas

Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Kviečiame į gegužės 6 dieną, šeštadienį Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyksiantį 2023 m. Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso II turą!
Po 6 metų pertraukos grįžtantis Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursas – svarbiausias chorinis renginys, puoselėjantis Dainų švenčių tradiciją. Konkursu siekiama ugdyti chorinio dainavimo dvasią, skatinti chorus tobulėti ir burtis naujus, propaguoti lietuvių kompozitorių autorinę kūrybą, įvertinti suaugusiųjų chorų meninį lygį ir padėti pasirengti 2024 m. šimtmetį mininčiai Dainų šventei „Kad giria žaliuotų“.
I-ame konkurso ture š. m. vasario ir kovo mėnesiais dalyvavo 109 chorai iš visos Lietuvos: 77 mišrūs, 25 moterų ir 7 vyrų chorai. Vertinimo komisijos ir organizatorių sprendimu į II turą pakviesti daugiausia balų savo grupėse surinkę 3 vyrų, 3 moterų ir 14 mišrių balsų kolektyvai. Tad dėl Didžiojo prizo ir nugalėtojo titulo, varžysis 20 geriausių Lietuvos mėgėjų chorų!
II konkurso ture, gegužės 6 dieną chorus vertins kompetentinga tarptautinė vertinimo komisija:
  • Vaclovas Augustinas (Lietuva);
  • Jan Schumacher (Vokietija);
  • Anna Moniuszko (Lenkija);
  • Zita Bružaitė (Lietuva);
  • Modestas Barkauskas (Lietuva).
Lietuvos nacionalinis kultūros centras, pagal surinktų balų skaičių ir užimtą vietą II ture savo kategorijoje, chorams skirs prizus ir pinigines premijas*:
  • I vieta – 1000 Eur;
  • II vieta – 900 Eur;
  • III vieta – 800 Eur;
  • Grand Prix – 2000 Eur.

*Pirma, antra, trečia premija gali būti skirta keliems kolektyvams, tačiau komisijai neradus tinkamo pretendento, viena ar daugiau premijų gali būti ir neskiriamos.

Po Šv. Velykų, Lietuvos nacionalinis kultūros centras tiesioginėje vaizdo įrašo transliacijoje organizuos burtų traukimą dėl chorų pasirodymo II ture eiliškumo. Burtų traukimas suskirstys 14 mišrių chorų eilės tvarka nuo 1 iki 14. Moterų ir vyrų grupes – atitinkamai nuo 1 iki 3 numerio. Transliacija vyks LNKC feisbuko puslapyje. Tikslų transliacijos laiką paskelbsime artimiausiu metu. Tad nuoširdžiai kviečiame gegužės 6 d. atvykti į Šv. Kotrynos bažnyčią Vilniuje stebėti, gėrėtis ir palaikyti pačius geriausius mėgėjų chorus Lietuvoje!
Dalyvauja:
  • Vilniaus mokytojų namų choras BEL CANTO;
  • Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro „Žvejų rūmai“ mišrus choras CANTARE;
  • Kauno technologijos universiteto akademinis choras JAUNYSTĖ;
  • Vilniaus sakralinės muzikos choras ADORAMUS;
  • Vilniaus universiteto akademinis mišrus choras GAUDEAMUS;
  • Vilniaus mišrus choras ARTyn;
  • Šakių kultūros centro mišrus choras LITUANICA;
  • Kauno kultūros centro mišrus choras KAMERTONAS;
  • Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mišrus choras NERIS;
  • Vytauto Didžiojo universiteto akademinis choras VIVERE CANTUS;
  • Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos choras AVE VITA;
  • Vilniaus Bernardinų bažnyčios mišrus choras LANGAS;
  • Pasvalio kultūros centro mišrus choras CANTICUM NOVUM;
  • Kretingos rajono kultūros centro kamerinis choras KRISTALE
  • MOTERŲ IR VYRŲ CHORAI:
  • Vilniaus miesto moterų choras VIVA;
  • Vilniaus universiteto merginų choras VIRGO;
  • „Ąžuoliuko“ jaunuolių choras;
  • Vilniaus kultūros centro moterų choras LIEPOS;
  • Kauno kultūros centro vyrų choras PERKŪNAS;
  • Vilniaus „Ąžuolų klubo“ vyrų choras.