Nuskambėjo jubiliejinis akademinio choro „Vivere Cantus“ koncertas „5+1“

Gruodžio 11 dieną, Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune choras „Vivere Cantus“, vadovaujamas Rolando Daugėlos, skambiai atšventė „5+1“ jubiliejų ir susirinkusiems žiūrovams padovanojo gražų ir įsimintiną koncertą.

Nors choro gyvavimo istorija tęsiasi dar neilgai, tačiau choras jau spėjo ryškiai pasižymėti ir pelnyti ne vieną apdovanojimą tarptautiniuose konkursuose Lenkijoje ir Slovakijoje. „Vivere Cantus“ dalyvauja Lietuvos aukštųjų mokyklų chorų festivaliuose, Dainų šventėse, VDU bendruomenės organizuojamuose renginiuose ir savo dainomis papuošia dar begalę įvairaus pobūdžio renginių.

Choro bendruomenę sudaro studentai iš visų universiteto fakultetų, taip pat, į choro veiklą įsitraukia ir studijas baigę alumnai, kuriems artima chorinė muzika. Kiekvienais metais chorą papildo ir studentai iš įvairių pasaulio valstybių. Chore yra dainavę studentai iš Estijos, Kinijos, Šiaurės Makedonijos, Indijos, Irano, Ukrainos bei kitų pasaulio šalių.

Choras „Vivere Cantus“, jubiliejinio koncerto metu, klausytojams padovanojo per visą gyvavimo istoriją išmoktus ir širdžiai mielus kūrinius. Koncerto metu skambėjo lietuvių ir užsienio kompozitorių, tokių kaip Vytautas Miškinis, Vaclovas Augustinas, Rihards Dubra, Raimonds Tiguls bei kitų, choriniai kūriniai. Choras klausytojus nudžiugino įvairių tautų, laikotarpių ir sąskambių melodijomis, kurios nuaidėjo Vytauto Didžiojo Karo muziejaus skliautais ir savo skambesiu užbūrė ir žavėjo publiką.

Choras „Vivere Cantus“, žvelgdamas į ateitį, tikisi nuolat tobulėti, garsinti savo ir universiteto vardą, dalyvauti įvairiuose konkursuose, festivaliuose ir svarbiausia – puoselėti chorinę muziką ir ja dalintis su žmonėmis.