Kviečiame aplankyti fotografijų parodą „Žingsniai visomis kryptimis“

Prabėgus studentų egzaminams ir baigiamųjų darbų gynimams VDU menų galerijoje „101“ atsidarė fotografės Mildos Kiaušaitės paroda „Žingsniai visomis kryptimis“. Paroda simboliškai užbaigia pavasario semestro galerijos veiklą.

Fotografijų ciklas „Žingsniai visomis kryptimis“ (2020) – besikeičiančio laiko dokumentacija, ryškinanti jo subjektyvų patyrimą. Naudodama analogines ir šiuolaikines medijas, autorė laiko kaitą fiksuoja ne kaip faktą, o kaip nuojautą, būseną, jausmą. Paroda išryškina chronologinio laiko suvokimo dirbtinumą, kurdama asociatyvias nuorodas su atmintimi, nostalgija, taip sujungdama fotografijų ciklą į vieną nedalomą visumą.

Parodoje eksponuojamose fotografijose autorė toliau tęsia cikluose „Iškreipta atmintis“ (2010–2012) ir „Keistame laike“ (2015) bei akademiniame darbe „Laikas ir fotografija“ (2015) pradėtas objektyvaus ir subjektyviai patiriamo laiko studijas, tyrinėja regimojo ir vidinio pasaulio sandūras.
Milda Kiaušaitė (g. 1992) – kaunietė, menininkė, nuo 2013 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė, o nuo 2020 m. kovo – Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdybos ir meno tarybos narė. Nuo 2009 m. dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, nuo 2010 m. yra surengusi kelias dešimtis personalinių parodų Kaune, Vilniuje, Anykščiuose, Kėdainiuose, Klaipėdoje ir mažesniuose Lietuvos miestuose. Mildos fotografijos publikuojamos kultūrinėje spaudoje, vadovėliuose, kataloguose, knygose. Įvairių fotografijos konkursų dalyvė ir laureatė, 2013 m. apdovanota Kauno meno kūrėjų asociacijos premija už ryškų kūrybinį debiutą ir menotyros tekstus.
Svarbiausi darbai – ciklai „Iškreipta atmintis“ (2010–2012), „Keistame laike“ (2015), „Beveidžiai, arba Intensyvios mintys“ (2011–dabar), „Odė žmogiškumui“ (2007–2010) ir fotografijos-poezijos projektas su poete Dovile Zelčiūte „Palengva (ati)tirpsta“ (2020).

Fotografijų paroda veiks iki rugsėjo 6 d., adresu Muitinės g. 7, Kaunas.