VDU Akademinis Judesio Teatras / Laboratorija

VDU Akademinis Judesio Teatras / Laboratorija kviečia visus norinčius iš arčiau susipažinti ne tik su šiuolaikiniu šokiu, bet ir plačiau pasinerti į judesį. Judesys čia taps ne tik šokiu, bet ir būdu save išreikšti, komunikuoti, geriau suprasti save ir šalia esančius. Užsiėmimų metu ieškosime kelių į kūno pajautimą, išlaisvinimą to, ką kiekvienas jau turime, bendražmogiškų judėjimų galimybių užčiuopimą.

Atgaivinti VDU Akademinį Judesio Teatrą / Laboratoriją paskatino noras, pasidalinti refleksija į pastaruosius kelerius metus dominančius ir judesio kokybei įtaką darančius judėjimo, judesio suvokimo ir analizės aspektus. Tad nuo šio sezono „teatriukas“ įgaus vis daugiau laboratorijos bruožų. Nors VDU AJT formatas orientuotas į judesį plačiąja prasme, visgi, šiuolaikinis šokis ir jo įvairios improvizacinės, kūno pajautimo metodikos taps atspirties tašku platesniems judesio tyrinėjimams ir atradimams.

Šalia savaitinių pamokų sezono metu cikliškai vyksta judesio/šokio seminarai su kviestiniais pedagogais, plačiai ir įdomiai žvelgiančiais į judesį ir šokį. Be to, VDU AJT veikla neapsiriboja tik žinių perdavimu, čia labai svarbus kiekvieno nario noras, įsitraukimas ir atsakingumas, siekiant, kad teatras/laboratorija gyvuotų ir tobulėtų. Tad VDU AJT skatina narių kūrybingumą, saviraišką. Planuojami organizuoti miniatiūrų, improvizacijų, kompozicijų vakarai, kurių metu „teatriuko“ nariai galės realizuoti savo idėjas ir atradimus, sukauptus pamokų metu.

Kolektyvo vadovas Marius Pinigis.