VDU ŠA mišrus choras „Ave Vita”

Akademiniame chore „Ave vita“ dainuoja apie 40 įvairių specialybių studentų. Stiprus ir darnus kolektyvas stebina klausytojus savo jaunatvišku žavesiu, entuziazmu, kūrinių atlikimo meistriškumu bei koncertinio repertuaro įvairove.

Choras „Ave vita“ – respublikinių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“, festivalių ir konkursų dalyvis, daugelio tarptautinių konkursų, vykusių Darmstadt (Vokietija), Heythuysen (Olandija), Valetta (Malta), Montreux ir Neuchatel (Šveicarija), Athens (Graikija), Cantonigros (Ispanija), Neerpelt (Belgija), Veldhoven (Olandija), Ancara (Turkija), Olomouc (Čekija) ir kt. laimėtojas. Sėkmingai dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose ir koncertuose JAV, Meksika, Italijoje, Portugalijoje, Austrijoje, Vengrijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Slovakijoje, Ispanijoje ir kt. Dėl savo tarptautinio aktyvumo „Ave vita“ yra gavusi „Aukso paukštės“ nominaciją „Tarptautinio spindesio žvaigždė“. Tai yra aukščiausias kolektyvo įvertinimas Lietuvoje.

Meno kolektyvas per metus surengia apie 40-50 koncertų universitetuose, mokyklose, bažnyčiose, koncertų salėse. Repertuaras sudarytas iš įvairaus sudėtingumo kūrinių: religiniai kūriniai ir populiarios melodijos, lietuvių bei užsienio autorių opusai, harmonizuotos lietuvių ir kitų tautų liaudies dainos. Choro programoje yra ir stambios formos kūrinių, kuriuos kolektyvas yra atlikęs su Bonos universiteto, Justus-Liebig-Universität Giessen studentų simfoniniais orkestrais, Nebraskos universiteto Omahoje (JAV) simfoniniu pučiamuoju orkestru, Vilniaus muzikos mėgėjų, Vilniaus simfonietta“ simfoniniais orkestrais, Lietuvos nacionalinės filharmonijos kameriniu orkestru, Valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“, Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestru ir kt.

Šarmingo ir jaunatviško vadovo vedinas 2009 metais choras sėkmingai pradėjo savo muzikinę karjerą televizijoje. Pirmasis ir sėkmingas kolektyvo pasirodymas 2009 metais LRT organizuotame muzikiniame projekte „Lietuvos balsai“. 2010 metais dalyvauta muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai“ kartu su Vaida Genyte, taip pat, choras talkino E. Andruliui ir R. Stoškuvienei bei Mijai su G. Leščinsku. Vėliau choras buvo kviečiamas į įvairius televizinius koncertus bei projektus kaip „Auksinis balsas“, kuriame koncertavo su Jurga Šeduikyte, Vaidu Baumila, Karina Krysko -Skambine bei Pauliumi Bagdonavičium, ir projekte „Dvi žvaigždės“ su Ramūnu Difartu bei „VIG Roses“ merginomis.

Dar viena labai svarbus kolektyvo projektas – teatralizuotas Tautinių kostiumų pristatymas – koncertas „Raštų pynė“. Tai unikalus projektas, kurio pagalba pristatomas autentiškas lietuvių tautinis kostiumas. Penki to meto Lietuvos regionai (Aukštaitija, Žemaitija, Suvalkija, Dzūkija, Klaipėdos kraštas) bei kiekvienam regionui priklausančios lietuvių liaudies dainos. Su šiuo projektu choras apkeliavo nemažą dalį Lietuvos bei užsienio šalių, tokių kaip Rusija (2010 ir 2011), Vengrija (2011), Vokietija (2013) ir Baltarusija (2015).

Meno vadovas ir dirigentas – prof. Kastytis Barisas

Chormeisterė – Gintarė Barisaitė

Koncertmeisteris – Rimvydas Mitkus

Užsiėmimai vyksta pirmadieniais, antradieniais ir ketvirtadieniais, 18:00 – 20:30 val. (Studentų g. 39, auditorijos – A8, L2 ir L3, Vilnius)