„Žilvitis“ lietuviškąja kultūra pasidalino Kroatijoje

Prieš mėnesį, Vasario 16-ąją, Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“ savo koncertinę programą, valstybės 100-mečiui bei kolektyvo 60-mečiui paminėti, pristatė Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje Kaune. To nepakako, todėl susikrovę lagaminus paskleisti lietuviškos dvasios „Žilvitis“ išvyko į saulėtąją Kroatiją. Kolektyvą pakvietė Lietuvos garbės konsulė Kroatijoje p. Rima Koić.

Ansamblį Kroatijoje pasitiko ne tik šiltas, pavasariškas oras, bet ir geranoriškai nusiteikusių žmonių šypsenos. Kolektyvas turistavo Kroatijos sostinėje Zagrebe bei prie Adrijos jūros esančiame mieste Zadare. Gidė Marija pavedžiojo po istorines Zagrebo vietas, aprodė siauras sostinės gatveles, miesto turgų, nusivedė paragauti tradicinio patiekalo „štrukli“ (pagaminto iš pieno produktų), papasakojo apie kroatų gyvenimo subtilybes. Pagrindinis koncertas vyko gryname ore, Zadaro miesto rotušės aikštėje. Ten gausiai susirinkusiems vietos gyventojams bei miesto svečiams pristatyta „Žilvičio“ koncertinė programa, skirta Lietuvos Nepriklausomybės 100-ečiui paminėti.  „Žilvitis“ kroatus džiugino savo šokiais ir dainomis, nemažai dėmesio sulaukė ir kanklių skleidžiama muzika bei pats tradicinis instrumentas. Ansambliečius šiltai pasveikino Zadaro miesto savivaldybės atstovė p. AnitaGrzan-Martinovic.  Džiugu žinoti, kad net užsienyje galėjome jaustis kaip namuose, o kroatai taip maloniai mus priėmė.

Kelionės metu ansmablis aplankė ne tik Kroatiją, bet ir Austrijos sostinę Vieną bei Lenkijos miestą Krokuvą. Ateityje ansamblis planuoja dalyvauti dar ne viename renginyje, o dabar jau vyksta intensyvus pasiruošimas sparčiai artėjančiai šimtmečio Dainų šventei bei Baltijos šalių studentų festivaliui „Gaudeamus“, kuris vyks birželio mėn. Tartu (Estija).

Kviečiame Universiteto studentus prisijungti prie mūsų ansamblio „Žilvitis“ veiklos. Laukiame Jūsų!