„ŽILVITIS“ – konkursų ir kelionių sūkury

VDU tautinių šokių ansamblio „Žilvitis“ sezono pabaigą žymi svarbūs laimėjimai, miesto šventės žiūrovų ovacijos ir misija atstovauti Universitetui bei Lietuvai tarptautiniu mastu.
Gegužės 9-10 d. Birštone geriausi šalies tautinių šokių kolektyvai dalyvavo respublikiniame liaudiškų šokių ansamblių konkurse „Kadagys“. VDU tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“ konkurse pristatė programą „Kalvis“. Lietuvos liaudies kultūros centro Komija šią programą bei ansamblio vokalo ir liaudiškų instrumentų orkestro grupes pripažino geriausiomis, o ansambliui skyrė 2-ąją vietą.

Konkurse puikiai įvertinta ir apie senąją baltų mitologiją bei Dangaus kalvio nukaltas žvaigždes, mėnulį ir saulę pasakojanti naujoji „Žilvičio“ programa gausiam būriui miestiečių ir miesto svečių buvo pristatyta gegužės 23-25 d. vykusiose „Kauno Hanza dienose 2015“.

Net ir prasidėjus egzaminų sesijai „Žilvitis“ ir toliau intensyviai repetuoja – laukia nauji koncertai ir dar vienas svarbus konkursas. „Žilvičiui“ teko garbė atstovauti Universitetui ir Lietuvai rugpjūčio 1-8 d. vyksiančiame tarptautiniame tautinės kultūros ir meno festivalyje Stambule (Turkija). „Tai – ne tik puiki proga turiningai ir linksmai praleisti laiką, susipažinti su vienu seniausių ir įspūdingiausių pasaulio miestų, bet ir užmegzti naujų ryšių, pasisemti įkvėpimo ir idėjų naujiems projektams“ – sakė ansamblio meno vadovas Edgaras Šnipaitis.

„Šis sezonas buvo išties įtemptas, tad esame labai dėkingi Universitetui už didžiulę paramą. Didžiuojamės būdami gražios VDU bendruomenės dalimi bei galėdami jai atstovauti, – kalbėjo ansamblio vadovas, – tad jau rugsėjo mėnesį prie mūsų linksmo šokančio, dainuojančio ir grojančio būrio laukiame prisijungiant naujų, tautiniam menui neabejingų draugų“.