„Žilvitis“ Graikijoje

Viduržemio jūros šalių tautinių šokių ir dainų organizacija „Mediteranian“, kartu su folkloro gupe iš Glyfados rugsėjo 27 – spalio 7d. pakvietė Vytauto Didžiojo Universiteto tautinių šokių kolektyvą „Žilvitis” į Atėnus, dalyvauti trečiajame tarptautiniame tautinio meno festivalyje „Partenon“. Kartu su „Žilvičiu“ į festivalį buvo pakviestas ir gerai Gruzijoje žinomas, nacionalinis tautinio meno kolektyvas „Rustavi“.
Ansambliečiai intensyviai ruošėsi koncertams Graikijoje ir paruošė įvairiaspalvę dainų ir šokių programą, kurioje skamba Lietuvos tautinio meno aukso fondo kūriniai. Dainos ir šokiai, atspindintys senovės lietuvių kasdienius darbus, laisvalaikį ir jų pasaulėžiūrą.
Pakeliui į tarptautinį festivalį žilvitiečiai aplankė vieną iš gražiausių miestų prie Dunojaus, Vengrijos sostinę Budapeštą. Ansambliečius pakerėjo miesto architektūra, išlikę romėniško Akvinko miesto liekanos, tvirtovės, Karališkieji rūmai, parlamentas.
Prieš pasiekiant Atėnus ansambliečiai turėjo galimybę susipažinti su Bulgarijos, Rumunijos, Moldovos tautiniu menu, šokiais ir dainomis. Paralijos miestelyje, kuriame „Žilvitis“ buvo apsistojęs pakeliui į Atėnus, vyko miestelio šventė, kurioje savo pasirodymus surengė ir tautinio meno kolektyvai. Žilvitiečiai taip pat nepraleido progos parepetuoti prieš festivalį Atėnuose ir padainavo savo repertuaro dainų, pademonstravo keletą šokių.
Atvykus į Atėnus žilvitiečius pasiekė nerami žinia. Festivalio organizatoriai pranešė, jog dėl Graikijoje vykstančių socialinių protestų, pasirodymų skaičius gali būti sumažintas. Ši žinia ansambliečius nuliūdino, juk tiek buvo ruoštasi, laukta… Paaiškėjus, kad neramumai vyks ir kitą dieną, festivalio organizatoriai pranešė, kad dėl dalyvių saugumo policija uždraudžia visus viešus pasirodymus, o suplanuoti festivalio pasirodymai atšaukiami.
„Žilvitis“ nepasidavė pesimistinėms nuotaikoms ir neramumams Graikijoje, kartu su gruzinų kolektyvu „Rustavi“ surengė savo programų pasirodymus viešbučio svečiams. Skambėjo lietuvių liaudies ir gruzinų dainos. Kolektyviai užmezgė draugiškus ryšius. „Žilvitis“ sulaukė pakvietimo į Gruziją, o „Rustavi“ kolektyvas pažadėjo, jog esant galimybėms atvyks į Kauną 2013 metų pavasarį, į „Žilvičio“ organizuojamą festivalį „Ei studente sukis vėju“.
„Žilvitiečiams“ suteikta galimybė pamatyti gražiausią ir turtingiausią Antikinės architektūros palikimą, sutikti naujų draugų, susipažinti su skirtingomis kultūrinėmis patirtimis, o svarbiausia, per dainą ir šokį supažindinti kitus su lietuvių liaudies kultūra, atpirko visą sunkų darbą ir liūdesio kartėlį. O dar smagiau, kai yra galimybė šokiais ir dainomis pasidalinti su tautiečiais. Tik parvykęs „Žilvitis“ dalyvavo respublikiniame renginyje „Grok, Jurgeli“. Taigi, „Žilvičiui“ su dainomis ir šokiais nebaisūs net neramumai Graikijoje!
Ansambliečiai nuoširdžiai dėkoja Universitetui ir visiems, kurie prisidėjo prie kelionės organizavimo.

news-8030194047-1351259493_800x600_0f644033ac9318f39da4f74e8445b6ba

news-6143876616-1351259493_800x600_80d54f9857d7613df76d7a13888c2904