Vyko Pabaltijo aukštųjų mokyklų tautinių šokių festivalis „Draugystės puokštė“

Šis kasmetinis festivalis vyksta jau nuo 1967 m. bendradarbiaujant su Estijos ir Latvijos universitetų tautinių šokių ansambliais. Festivalio tikslas – palaikyti, bei skatinti draugiškus santykius tarp Pabaltijo regiono tautinio meno kolektyvų.

Š. m. kovo 9 d. festivalį organizavo VDU ŽŪA tautinių šokių kolektyvas „Sėja“, renginys buvo skirtas paminėti 95-tąsias Žemės ūkio Akademijos įkūrimo metines, bei Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Festivalis vyko VDU ŽŪA istoriškai svarbioje vietoje Akademijos (Kėdainių raj.) Kultūros centre – būtent šiose vietovėse 1924 m. buvo įsteigta Žemės Ūkio Akademija.

Šiais metais festivalyje dalyvavo tautinių šokių ansambliai iš Lietuvos „Sėja“,“ Ūkininkas“, Estijos „Tarbatu“ ir Latvijos „Kalve“. Festivalyje dalyvavo 55 estų, 52 latvių ir 50 lietuvių šokėjai. Svečiai iš Latvijos ir Estijos turėjo ekskursijas, vieni lankėsi Kėdainių , kiti – Kauno senamiestyje.

Festivalio „Draugystės puokštė“ organizatoriai ir svečiai po koncerto turėjo galimybę pasibūti neoficialioje aplinkoje, pabendrauti ir sustiprinti tarpusavio ryšius, bei susitarė, kad kitais metais šis tautinių šokių festivalis vyks Estijoje.