VDU-NATO sporto ir meno šventė

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir NATO lapkričio 27 dieną sukvietė į sporto, meno ir karinės technikos šventę – turnyrą „Friendly Tournament“. Renginio tikslui įgyvendinti – visiems dalyviams ir susirinkusiesiems parodyti, jog sportas yra daugiau nei žaidimas – jėgas suvienijo VDU Studentų reikalų departamentas, Sporto centras  ir NATO padalinys (enhanced Forward Presence Battle Group Lithuania (eFP BG LTU II Rotation)).

Renginio pradžioje vyko bendras visų dalyvių flashmob ir šokėjų pasirodymai, kurį vedė žaviosios VDU krepšinio šokėjos, VDU solo latino šokių grupės merginos. Šokių judesius demonstravo ir Silvija Dargvainytė (VDU Karjeros centras). Studentai ir NATO karininkai varžėsi badmintono, krepšinio, kvadrato rungtyse, pasiskirstę į šešias komandas po 8 – 9 žaidėjus. Į komandas dalyviai  pakliuvo atsitiktinumo tvarka  traukdami  burtus, tad komandos buvo mišrios, jose buvo tiek studentų, tiek kareivių.

Šventės metu žiūrovai bei dalyviai turėjo išskirtinę galimybę VDU sporto centro kieme iš arčiau susipažinti su NATO olandų ir vokiečių karine technika  ir kareivių amunicija. Ekspozicijoje – šarvuotoji kovinė mašina „GTK Boxer“ (30tonų  7,62 kalibro, 12,7 kalibro, 40 mm granatos)“, šarvuotas žvalgybos visureigis „Fennek (10t. 7,62 kalibro)“ bei šarvuotasis transporteris „Fuchs“ (16 tonų , 7,62 kalibro), du lengvieji kariniai automobiliai.

Patys turnyro dalyviai skubėjo per pertraukėles apžiūrėti ekspoziciją. Renginį aplankė Kauno darželio ,,Girinukas“ ir Kauno Simono Daukanto progimnazijos auklėtiniai. Olandų ir vokiečių kareiviai turėjo daug ką papasakoti, kaip ir vaikai paklausti, tad jiems asistavo Orinta Movsesjan (VDU Tarptautinių ryšių departamentas) .

,,Friendly Tournament‘ turnyro uždarymo ceremonijoje dalyvavo VDU menų bei sporto centro kolektyvai: VDU Solo Latino merginos, krepšinio komandos palaikymo šokėjos, tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“ ir mišrus choras „Vivere Cantus“.