VDU mišraus choro “Vivere Cantus” aukso diplomas

Gegužės 11-13 d. Slovakijoje esančiame Namestovo mieste įvyko XXIV-asis tarptautinis chorų sakralinės muzikos festivalis-konkursas. Šiame konkurse dalyvavo net trys chorai iš Lietuvos. Šiuolaikinės sakralinės muzikos kategorijoje dalyvavoVDU mišrus choras „Vivere Cantus“ vadovaujamas Rolando Daugėlos.

Tai gilias tradicijas puoselėjantis prestižinis tarptautinis festivalis, skirtas vyskupo Jan Vojtaššak garbei.  Konkurse buvo varžomasi dvejose kategorijose: vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų chorų  iki 60 dainininkų, kurios programa sudaryta iš renesanso ar baroko, romantizmo ir šiuolaikinių kūrinių, bei šiuolaikinės muzikos kategorijoje, kur atliekami kūriniai sukurti po 1950 metų. Chorai atvyko iš įvairių šalių: Lenkijos, Slovakijos, Ukrainos ir Lietuvos. Lietuvą atstovavo VDU mišrus choras „Vivere Cantus“ (vad. Rolandas Daugėla) ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos jaunimo mišrus choras „Cantica“ (vad. Rolandas Daugėla) ir Kretingos kamerinis choras „Kristale“ (vad. Kristina Rimienė).

Konkurse choras sugebėjo ryškiai techniškai atskleisti kūrinių meninį turinį, pasižymėti švaria intonacija bei atskleisti kontrastingos programos autorių sumanymus. VDU mišrus choras „Vivere Cantus“ savo kategorijoje pelnytai iškovojo aukso diplomą. Vadovas didžiavosi savo choru, o choras didžiavosi juo – Rolandas Daugėla festivalyje laimėjo geriausio festivalio dirigento apdovanojimą. Beje, kitoje kategorijoje su Juozo Naujalio choru „Cantica“ Rolandas Daugėla taip pat laimėjo aukso diplomą.

Chorai ne tik atliko savo 15 minučių konkursinę programą, tačiau taip pat giedojo bendrose šventose mišiose bei bendrame Gala koncerte. Po konkurso chorai laivu plaukė į salą, kuri susidarė užtvenkus upę. Ten grožėjosi gamtos vaizdais ir apžiūrėjo bažnyčią-muziejų.  Joje jungtinis lietuvaičių choras sugiedojo J. Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“ ir D. Zakaro „O kai sauliūtė“. Taip svečiams buvo parodytas mikro Lietuvos dainų šventės skambesys.

Prieš keliaudami namo, choristai visą dieną turistavo: kopė į  įspūdingus kalnus bei aplankė giliomis istorijomis apipintą senovinę pilį Oracsky hrad.

 

 

 

Komentarai