Šokio spektaklio premjera „(g)round zero“

Šokio spektaklio premjera „(g)round zero“

lt el

Ar jums šie žodžiai skamba pažįstamai? Mums jie tikrai daug reiškia! Tai pirmosios grupės The Survivor dainos Eye of the Tiger eilutės, kurios mus įkvėpia ir motyvuoja. Rokis, Terminatorius, Gelbėtojai, Mirtina kova, Briusas Lee, Muhammadas Ali, Michaelas Jacksonas, Jimmas Hedriksas, Backstreet Boys ir All4one – šie ir daugelis kitų filmų, jų personžų, muzikos atlikėjų, grupių ir aktorių yra mūsų įkvėpimo šaltinis. Todėl (g)round zero nėra tik dviejų skirtingų šokėjų sąjunga. Tai taip pat duoklė mūsų vaikystei ir to meto herojams. Tai duoklė jų laisvei ir drąsai, tam, kad fantazija išliktų.

Iššūkis kūrybai ir sau

Seniai vienas kitą pažįstantys menininkai jau kurį laiką jaučia norą peržengti savo stiliaus ribas, todėl nusprendė bendradarbiaudami išbandyti vienas kito kūrybines galimybes.

Kurti spektaklį drauge šokėjus įkvėpė ne tik judviejų draugystė, bet ir sukaupta įvairi sceninė patirtis ir noras kelti sau naujus iššūkius: „Su Mariumi susitikimo tuo metu, kai abu norėjome kokių nors pokyčių gyvenime. Buvome pavargę nuo nuolatinio skubėjimo, išdalindavome save kitiems ir nebelikdavo laiko scenoje skirto sau“ –pasakoja M. Pinigis.

Nors šie du šokėjai pirmą kartą susitiks scenoje kaip duetas, kritikos nebijo ir džiaugiasi savo kūrybinio proceso eiga: „Norėjome sukurti gražų, techniškai išpildytą spektaklį, tačiau taip pat norėjome išlaisvinti savyje gyvenančius vidinius vaikus, pažvelgti į procesą žaismingai ir skirtingų įvaizdžių pagalba iškelti kovos su savimi idėja. To linkime ir žiūrovams: atvykti į spektaklį nesitikint gilaus sceninio akto, o tiesiog atsipalaiduoti, nebijoti išlaisvinti savo vaizduotės ir panirti į kūrybine kelionę kartu su mumis“.

„(g)round zero reikšmė“

Spektaklio pavadinimas – militaristinis terminas, reiškiantis “sunaikinti iki pagrindų”, tačiau šokėjai nesiekia tokios potekstės ir pavadinimą labiau sieja su rizikos faktoriumi “viskas arba nieko”. Pavadinime subtiliai įsipynusi ir dar viena reikšmė – “round zero” – apskritas nulis. „Ši paslėpta mintis išreiškia idėją, kad mes tuščioje, lygioje vietoje (sudėtingomis jauniems kūrėjams Kaune sąlygomis) savarankiškai dirbsime iš visų jėgų ir bandysime įrodyti, kad kurti galima ir čia”, – teigia M. Pinigis.

Apie šokėjus

Marus Pinigis – profesionalus šiuolaikinio šokio atstovas, savo karjerą pradėjęs Kauno šokio teatre „Aura”. Šiuo metu menininkas aktyviai garsina Lietuvą ir Kauno miestą šiuolaikinio šokio spektakliuose visame pasaulyje. Taip pat M. Pinigis yra projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” komandos narys, atstovaujantis jaunuosius menininkus. 2017-ais metais išrinktas Kauno Menininkų menininku.

Marius Paplauskas – gatvės šokių atstovas, savo pasiekimais gerai žinomas gatvės šokių bendruomenėje ir atstovaujantis Lietuvą įvairiuose užsienio gatvės šokių čempionatuose.

 

Idėja: Marius Pinigis

Choreografija ir atlikimas: Marius Paplauskas, Marius Pinigis

Muzika: Andrius Stakelė

Šviesų dailininkas: Vladimiras Šerstabojevas

Trukmė: 45 min.