VDU ŽŪA liaudiškos muzikos kapela „Ūkininkas”

Liaudiškos muzikos kapela „Ūkininkas“ susikūrė 1966 metais.

„Ūkininkas“  – daugelio festivalių ir konkursų laureatas bei prizininkas: „Grok, Jurgeli“, „Linksmoji armonika”, „Kaziuko armonika“ „Ant rubežiaus“ ir kituose konkursuose kapela pelnė pripažinimą ir, aišku, pagrindinius prizus.

2009 m. kolektyvas apdovanotas „Aukso paukšte“ (tai geriausios metų liaudiškos muzikos kapelos ir vadovo pripažinimo ženklas).

2010 m. kartu su „Sėja“ laimėjo 1-ąją vietą konkurse „Kadagys“, o kapela buvo pripažinta absoliučiai geriausia instrumentine grupe. Teko koncertuoti su solistais V.Čepkumi, L. Mikalausku, Ž. Žvaguliu ir netgi su krepšininku A. Saboniu. Nuo pat įsikūrimo „Ūkininkas“ dalyvavo visose Respublikinėse Dainų šventėse ir Baltijos šalių studentų šventėse „Gaudeamus“. Meno vadovas R.Sadzevičius ne vienerius metus – šių švenčių kapelų konsultantas ir dirigentas, tradicinės kapelų šventės „Grok, Jurgeli“ vyr. dirigentas.

Kolektyvas visada laukia naujų narių!

Muzika greitai pagauna, jeigu turi noro ir užsispyrimo, jeigu teisingai paskirstai savo laisvalaikį ir gerai įsisuki į repeticijų sūkurį, žiūrėk, po kurio laiko – tu jau scenoje. Tau ploja! Tu – ypatingas! Bet, žinoma, prieš tai ir po to – repeticijos. Kokią muziką grojam? Nuo D. Dolskio ir A. Šabaniausko iki vadovo sukurtų kūrinių, nuo V. Kernagio ir A. Kulikausko iki Neapolietiškų dainų. Grojam tai, kas patinka žiūrovams, tai, kas patinka mums.

Vadovas – Romualdas Sadzevičius

Užsiėmimai vyksta pirmadieniais ir trečiadieniais, 18:00 – 21:00 val., VDU Žemės ūkio akademijos centriniuose rūmuose (Studentų g. 11-151, Akademija, Kauno r.)