VDU ŽŪA liaudiškos muzikos kapela „Ūkininkas”

Liaudiškos muzikos kapela „Ūkininkas“ susikūrė 1966 metais.

Nuo 1981m. kapelai vadovauja Romualdas Sadzevičius.

„Ūkininkas“ – daugelio festivalių ir konkursų laureatas bei prizininkas.

„Grok, Jurgeli“, „Linksmoji armonika”, „Kaziuko armonika“ „Ant rubežiaus“ ir kituose konkursuose kapela pelnė pripažinimą ir, aišku, pagrindinius prizus.

2009 m. kolektyvas apdovanotas „Aukso paukšte“ (tai geriausios metų liaudiškos muzikos kapelos ir vadovo pripažinimo ženklas)

Kapela labai dažnai koncertuoja su tautinių šokių kolektyvu „Sėja“.

2010 m. kartu su „Sėja“ laimėjo 1-ąją vietą konkurse „Kadagys“, o kapela buvo pripažinta absoliučiai geriausia instrumentine grupe. Teko koncertuoti su solistais V.Čepkumi, L.Mikalausku, Ž.Žvaguliu ir netgi su krepšininku A.Saboniu.

Dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose Portugalijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Italijoje… gal paprasčiau būtų išvardinti, kokioje Europos valstybėje dar nekoncertavo. Kapelai teko laimė groti net Pasaulinėse artojų varžybose Airijoje.

Nuo pat įsikūrimo „Ūkininkas“ dalyvavo visose Respublikinėse Dainų šventėse ir Baltijos šalių studentų šventėse „Gaudeamus“. Meno vadovas R.Sadzevičius ne vienerius metus – šių švenčių kapelų konsultantas ir dirigentas, tradicinės kapelų šventės „Grok, Jurgeli“ vyr. dirigentas.

Kolektyvas visada laukia naujų narių!

Muzika greitai pagauna, jeigu turi noro ir užsispyrimo, jeigu teisingai paskirstai savo laisvalaikį ir gerai įsisuki į repeticijų sūkurį, žiūrėk, po kurio laiko – tu jau scenoje. Tau ploja! Tu – ypatingas! Bet, žinoma, prieš tai ir po to – repeticijos … Kokią muziką grojam? Nuo D.Dolskio ir A.Šabaniausko iki vadovo sukurtų kūrinių, nuo V.Kernagio ir A.Kulikausko iki Neapolietiškų dainų… Grojam tai, kas patinka žiūrovams, tai, kas patinka mums.

Vadovas Romualdas Sadzevičius

VDU Žemės ūkio akademijoje centrinių rūmų 151 aud.

Studentų g. 11, Akademija, Kauno raj.

Pirmadieniais ir trečiadieniais 18.00 – 21.00