VDU ŠA dainų ir šokių ansamblis „Šviesa”

„Šviesa“ – tai liaudies muzikos ir šokių puoselėjimas, atkaklus darbas, studentams – laisvalaikio praleidimo forma, kasmetinės turiningos kelionės į tarptautinius festivalius, o mokslo metų eigoje – po Lietuvos miestus ir miestelius. Na, žinoma, ir draugų gausa. Ansamblis „Šviesa” ne tik turiningo laisvalaikio praleidimo forma, bet ir galimybė įgyti mokytojui reikalingų kompetencijų, išsiugdyti profesinių vertybių.

Ansambliui yra tekę koncertuoti įvairiuose renginiuose Lietuvoje bei užsienyje: Graikijoje, Turkijoje, Ispanijoje, Italijoje, Olandijoje, Rumunijoje, Norvegijoje, Ukrainoje, Lenkijoje ir kitose šalyse. Kolektyvas nepraleidžia Lietuvos dainų švenčių ir  studentiškojo „Gaudeamus“ festivalio. 2003 m. kolektyvas už aukštą meninį lygį, veiklą ir pasiektus rezultatus buvo nominuotas „Aukso paukšte“. 2017 m. respublikiniame dainų ir šokių ansamblių konkurse „Jievaro tiltas“ įvertintas II vieta.

Dainų ir šokių liaudies ansamblyje darniai dera trys žanrai: tautinis sceninis šokis, liaudies daina ir instrumentinė muzika. Atliekamo repertuaro pagrindas – stilizuotas, harmonizuotas ir originalus folkloras.

Meno vadovė – dr. Jolanta Kisielytė Sadauskienė

Choreografė – Loreta Putvinskaitė-Vičienė

Chormeisteris  – doc.dr. Vilius Tavoras

Liaudies instrumentų orkestro vadovas – Arvydas Jankus