VDU ŠA dainų ir šokių ansamblis „Šviesa”

1954 m. tuometiniame Vilniaus pedagoginiame institute įkurtas dainų ir šokių ansamblis “Šviesa”, nuo 2019 m. “Šviesos” ansamblis tapo VDU Švietimo akademijoje veikiančiu meno kolektyvu. Mums, kolektyvo vadovams ir artistams, „Šviesa“ – tai liaudies muzikos ir šokių puoselėjimas, atkaklus darbas, studentams – laisvalaikio praleidimo forma, kasmetinės turiningos kelionės į tarptautinius festivalius, o mokslo metų eigoje – po Lietuvos miestus ir miestelius. Na, žinoma, ir draugų gausa. Ansamblis „Šviesa” ne tik turiningo laisvalaikio praleidimo forma, bet ir galimybė įgyti mokytojui reikalingų kompetencijų, išsiugdyti profesinių vertybių.

Ansamblio veiklos istorija priartėjo prie dviejų tūkstančių koncertų. Koncertavome Graikijoje, Turkijoje, Ispanijoje, Italijoje, Olandijoje, Rumunijoje, Norvegijoje, Ukrainoje, Lenkijoje ir kitose šalyse. Ansamblis „Šviesa“ yra daugelio respublikinių ir tarptautinių festivalių dalyvis. Niekada nepraleidžia Lietuvos dainų švenčių ir žinoma, studentiškojo „Gaudeamus“ festivalio. 2003 m. kolektyvas už aukštą meninį lygį, veiklą ir pasiektus rezultatus buvo nominuotas „Aukso paukšte“. 2017 m. respublikiniame dainų ir šokių ansamblių konkurse „Jievaro tiltas“ įvertintas II vieta.

Dainų ir šokių liaudies ansamblyje darniai dera trys žanrai: tautinis sceninis šokis, liaudies daina ir instrumentinė muzika. Atliekamo repertuaro pagrindas – stilizuotas, harmonizuotas, o taip pat originalus folkloras.

Kolektyvo rūpesčiu surengti 9 studentų liaudiškos muzikos festivaliai „Linksminkimos“. Jie sukvietė visus Lietuvos studentiškus liaudiškos muzikos ir šokio ansamblius, o taip pat svečius iš kitų valstybių.

Studentiškas meno kolektyvas bręsta, bet niekuomet nepasensta – tokia jau studentiško ansamblio specifika. Mes neabejojame, kad be studentiškos šypsenos, aistros ir meilės savo tautos paveldui, šis menas nebūtų toks gyvybingas. O kad taip nėra – jau šeštą dešimtmetį savo veikla įrodo dainų ir šokių ansamblis „ŠVIESA“.

Ansamblio vadovai – puikūs savo srities profesionalai. Ansamblio meno vadovė Jolanta Kisielytė-Sadauskienė yra studentų liaudiškos muzikos festivalių „Linksminkimos“ sumanytoja ir organizatorė, 2014, 2018 m. dainų švenčių Ansamblių vakarų meno vadovės pavaduotoja, dirigentė, 2004, 2006, 2011, 2014, 2018 m. studentų dainų ir šokių festivalio „Gaudeamus“ Lietuvos delegacijos Liaudiškos muzikos koncerto meno vadovė. Choreografė Raminta Čyplytė- 2014, 2018 m. dainų šventės Ansamblių vakarų baletmeisterė, choro vadovas Vilius Tavoras- 2014,

2018 m. dainų šventės Ansamblių vakarų dirigentas, orkestro vadovas Arvydas Jankus- puikus birbynininkas, profesionalaus dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ primarijus, kūrinių aranžuotojas. Visi vadovai įgiję meistriškumo profesionaliuose meno kolektyvuose.

Meno vadovė – dr. Jolanta Kisielytė Sadauskienė

Choreografė – Loreta Putvinskaitė-Vičienė

Chormeisteris  – doc.dr. Vilius Tavoras

Liaudies instrumentų orkestro vadovas – Arvydas Jankus