VDU Folkloro ansamblis „Linago“

VDU folkloro ansamblio „Linago“ vizija – užmegzti dialogišką ryšį su šiuolaikiniu pasauliu ir etnokultūriniu palikimu, kuris padėtų kurti harmoningą aplinką, formuoti tautinį identitetą, sąmoningą, pilietišką, tolerantišką individą ir burti bendruomenę, kurioje senosios lietuvių tradicijos atgytų dabartinėje aplinkoje.

Kolektyvo misija yra dalintis informacija apie etnografinius lietuvių kultūros papročius, šventes, gyvenimo būdą, kultūrinį (tautosakinį) palikimą, kartu pažinti kitų šalių ir kitos kultūros etninį pamatą ir gyvenimo būdą, ugdyti jautrų ir tolerantišką individą savo ir kitų kultūrų atžvilgiu.

1991 metais įkurtas VDU folkloro ansamblis „Linago“ garsina Vytauto Didžiojo universitetą ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Kaliningrade, Lenkijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, dalyvauja Dainų šventėse, tarptautiniuose folkloro festivaliuose „Baltica“, „Skamba skamba kankliai“, „Atataria lamzdžiai“, „Lingaudala“, „Mėnuo juodaragis“ ir kt.. Ansamblis rekonstruoja dainas, šokius, žaidimus, įvairių kalendorinių švenčių (Užgavėnių, Velykų, Jurginių, Rasų, Vėlinių, Advento–Kalėdų) tradicijas, būrimus, apeigas. Visa tai naudojama švenčių metu gamtoje ir koncertuose įvairiuose Lietuvos miestuose ar užsienyje. Gausios koncertinės kelionės visuomet skirtos Lietuvai pažinti. Išvykų metu aplankome ne tik mūsų šalies, bet ir kitų kraštų įžymybes: pilis, piliakalnius ir pilkapynus, iškiliausius archeologijos, bažnytinio meno, istorinio, etnografinio bei kultūrinio paveldo paminklus. Taip pat, vykdomos ekspedicijos po Lietuvos kaimus ir miestelius, kurių metu siekiama fiksuoti tai, ką senoliai atsimena iš savo jaunystės, tėvų ar prosenelių laikų.

Leidyba
Įrašytos trys kompaktinės plokštelės:
• VDU Folkloro ansamblis. // Sutartinės, dainos, šokiai. (Bonifa, Vilnius, 2001).
• Dūno upe lylio. Sutartinės. (drauge su kitais folkloro kolektyvais.) (Gadula, Kaunas, 2009).
• Žėri blizga galionėliai. Lietuvių liaudies dainos ir instrumentinė muzika. (Pasaulio lietuvių centras, Kaunas, 2010).
Išleisti trys 2009–2011 metų kalendoriai su „Linago“ ansamblio tautinių kostiumų fotografijomis.

Šiuo metu repeticijose ansamblio nariai gali mokytis:
• tradicinio dainavimo (aptariant skirtingų regionų dainavimo specifiką);
• tradicinio šokio (polkos, valso, fokstroto, figūrinių šokių);
• tradicinio muzikavimo (skudučiais, ragais, daudytėm, lamzdeliais, kanklėm, smuiku, armonika, bandonija, koncertina, basetla).

Prisijunkite! Jūsų laukia smagus ir draugiškas bendraminčių pulkelis.

Užsiėmimai vyksta antradieniais ir ketvirtadieniais, 17:00 – 21:00 val. (S. Daukanto g. 27-101, Kaunas).

Kolektyvo vadovai: Laimutė Statė Proškutė ir Andrius Morkūnas

Facebook puslapis