VDU Akademinis mišrus choras „Vivere Cantus”

Ar ir jums kartais būna, kad, rodos, viskas klostosi neblogai, tačiau visgi kažko trūksta? Atsigręži atgal į save ir supranti, kad kartais kasdienybėje paprasčiausiai trūksta daugiau meniško polėkio ir galimybių atsiskleisti. Kauno Vytauto Didžiojo universiteto akademinis mišrus choras „VivereCantus“ yra muzikos mėgėjų namai. Tai puiki vieta, norint prisiliesti prie muzikos ir tapti jos dalimi. Tai vieta, kur meilė muzikai nesirenka specialybės ir kviečia visus: chore dainuoja daugiau nei 30 studentų ir absolventų iš beveik visų universiteto fakultetų. Choras „VivereCantus“ buvo suburtas 2015 metais, siekiant puoselėti chorinį meną universitete, taip pat atstovauti universitetą Lietuvos ir tarptautiniuose renginiuose. Per šiuos metus, nors ir keitėsi veidai, choro dvasia išlieka tokia pati – ši maža bendruomenė entuziastinga, veržli, šilta ir draugiška, susivienijanti ne tik per repeticijas, o ir stalo žaidimų vakaruose po jų, tad kiekvienas gali pasijausti didelės šeimos dalimi.

Choro repertuarą sudaro įvairių tautų ir laikotarpių choriniai kūriniai, didelis dėmesys skiriamas lietuvių kompozitorių chorinei muzikai atlikti. „VivereCantus“ per savo gyvavimo metus spėjo sudalyvauti įvairiuose renginiuose – nuo universiteto bendruomenės renginių kaip „V2“ apdovanojimai iki tarptautinių festivalių Lietuvoje ir užsienyje. Choras pasirodė su Lilu ir Innomine, „GameOn“ parodoje ir pasauliniame 71-ajame COUPE MONDIALE akordeonistų konkurse kartu su VDU Kameriniu orkestru. Vasaromis lydi dainų šventės tiek Kaune ir Vilniuje, tiek užsienyje („Gaudeamus 2018“, Estija). Be festivalių ir dainų švenčių choras taip pat dalyvauja ir Lietuvos bei užsienio konkursuose, kuriuose per kelerius gyvavimo metus sugebėjo laimėti ir kelis aukso diplomus. Šie pasiekimai liudija, jog šis VDU choras su vadovo Rolando Daugėlos pagalba siekia ne tik gerai praleisti laisvą laiką, o ir nuolatos tobulėti bei siekti profesionalų įvertinimo.

Apdovanojimai:

2019 –  III vieta – XI-ąjame aukštųjų mokyklų chorų konkurse „Juventus”

2019 – Aukso diplomas sakralinės muzikos ir šiuolaikinės muzikos kategorijose – 54-asis Tarptautinis chorų festivalis Miedzyzdrojoje (Lenkija)

2018 – Aukso diplomas – XXIV tarptautinis chorų sakralinės muzikos konkursas – Namestovo, Slovakija

2018 – „Metų organizacija” – „V2″ apdovanojimai

2017 – „Metų smuiko raktas“ ir „Metų ambasadorius“ – „V2“ apdovanojimai

2017 – I-o laipsnio diplomas ir debiutantų prizas – chorų reitingavimo konkursas

2016 – Aukso diplomas – IV tarptautinis chorų konkursas „Bratislava Cantat“ – Bratislava, Slovakija

Užsiėmimai vyksta pirmadieniais ir trečiadieniais, 18:00 – 21:00 val. (S. Daukanto g. 27-101, Kaunas).

Kolektyvo vadovas – Rolandas Daugėla

Facebook puslapis