„Džiazas be ribų“: išgirsk, priimk, improvizuok

Lapkričio 16 d. (penktadienį), 19:00 val. kauniečiai turės galimybę išgirsti Arną Mikalkėną ir grupę „M‘Akade 120“. Neoficialioje aplinkoje VDU Menų centre (Vytauto pr. 71, 101 salė) vyksiantis renginys kviečia naujai pažvelgti į muziką, bendravimą, džiazą.

„Džiazo yra daug ir jis visur, pirmiausia tai – natūrali būsena. Kartais, esant milžiniškam aktyvumui, šios būsenos gali pasirodyti pakankamai keistos – kitais laikais net guldydavo į beprotnamį už panašų suvokimą apie žmogų supančius garsus“, – juokavo jaunieji „M‘Akade 120“ atlikėjai.

Vytauto Didžiojo Universiteto Muzikos akademijoje džiazo katedroje susipažinę ir „negalėjimo negroti“ suvienyti jaunieji muzikantai tiki, kad svarbiausia koncertuose – betarpiškas ryšys tarp atlikėjų ir klausytojų, apsikeitimas energija, emocijų antplūdis. „Džiazas – aistra. Bent mums“, – teigia jie.

Prie jaunųjų kūrėjų prisidės ir Kauno džiazo mėgėjams puikiai pažįstamas Arnas Mikalkėnas: Kauno J.Gruodžio konservatorijos dėstytojas, daugybės festivalių ir koncertų dalyvis ir laureatas, grojantis įvairiausiuose džiazo ansambliuose. Žymus muzikantas puikiai įsilieja į studentišką draugiją, pasak jo – „kai nebesimokysiu, būsiu miręs“. Ar nekliudys jiems skirtingas muzikos suvokimas? „Kiekvienas muzikantas muziką suvokia savaip, – sako jis. – O džiaze privalu priimti kiekvieną suvokimą ir bandyti improvizuoti to suvokimo duota idėja.“
Renginyje laukiami visi, norintys atrasti ar iš naujo patirti džiazo, vyno ir geros kompanijos svaigulį. Juk, pasak Arno Mikalkėno – „Džiazas yra laisvė, improvizacija, svingas…“
Renginys nemokamas.

Kontaktinis asmuo:
Šarūnas Lukošius – atstovas spaudai, tel. nr.: 865132824 , e–mail: sarunas.lukosius@yahoo.com