COUPE MONDIALE ATIDARYMO KONCERTAS SU VDU MIŠRIU CHORU

Rugsėjo 25 d. Kauno valstybinėje filharonijoje įvyko 71 – ojo tarptautinio konkurso “Coupe Mondiale” atidarymo koncertas. Koncerto metu skambėjo VDU kamerino orkestro (dir. J. Janulevičius), akordeono virtuozo Laimono Sajaus bei VDU mišraus choro (dir. R. Daugėla) atliekama muzika.

Laimonas Salijus – vienas ryškiausių akordeonistų Lietuvoje. Laimonas yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų JAV, Ukrainoje, Kanadoje, Rusijoje, Italijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Estijoje, Latvijoje nugalėtojas ir prizininkas. 2014 m. Pasaulio akordeonistų čempionatuose „Coupe Mondiale” ir „Trophee Mondiale” pelnė antrojo akordeonisto pasaulyje titulą. Atlikėjas nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienio šalyse kaip solistas ir įvairių ansamblių narys.

VDU Kamerinis orkestras
Vyr. Dirigentas Jonas Janulevičius
Orkestro direktorė Rita Bieliauskaitė

2011 metais Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje įkurtas kamerinis orkestras yra vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Įkurtas ne tik siekiant plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet taip pat tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje.
Per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį orkestras jau surengė daugiau nei 150 koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Orkestras nuolat rengia solines programas ir pasirodo su žymiausiais atlikėjais iš Lietuvos, Vokietijos, Kinijos, Rusijos, JAV, Austrijos ir kt.

Renginio akimirkos:

Komentarai