VDU Capoeira grupė

Capoeira yra Brazilų meno forma, apimanti kovą, šokį, ritmą ir judėjimą. Tai dviejų žaidėjų dialogas – bendravimas per judesį, kurio reikšmė gali turėti įvairių atspalvių.

Diskusijos dėl Capoeiros gimimo ir vystymosi vis dar aktuali istorikų tema, tačiau viena aišku – vergai iš Afrikos turėjo ypatingą vaidmenį, kuriant šią meno formą. Plačiausiai paplitusi Capoeiros atsiradimo versija teigia, kad plantacijose vergai prisidengdami muzika ir šokiu, mokydavosi kovos menų ir savigynos judesių. Didžioji dauguma Capoeiros stilių atsirado XX a. I-oje pusėje iš dviejų pagrindinių šakų. Capoeira tapo legali tik 1932 m. Regional capoeiros tėvo, meistro Bimbos dėka. Bet čia tik istorijos pradžia…

Capoeirą, skirtingai nuo kitų kovos menų, tiksliau būtų vadinti žaidimu negu kova. Portugališkai tai būtų Jogo arba žaidimas. Jogo žaidžiamas dviejų capoeiristų, rato (Roda) sudaryto iš žmonių, kurie yra Capoeiros žaidėjai ir stebėtojai, viduryje. Žaidimas pasižymi intensyvumu ir dinamika. Ginga (šokį primenantis judesys) capoeiristams leidžia nuolatos judėti. Capoeiros žaidime dažniau atakuojama kojomis nei rankomis, taip pat praktikuojami įvairūs imtynių veiksmai. Capoeiroje nėra aktyvių blokų, žaidėjas tiesiog išvengia smūgio, įvairių atsitraukimo elementų dėka. Capoeira turi platų spektrą judesių, kurių pagalba žaidėjai bendrauja Rodoje. Itin efektingai atrodo Capoeiros akrobatika, vadinama Floreio arba gėlė. Geras Capoeiros žaidėjas turi pažinti savo kūną ir jį visiškai kontroliuoti, nes kaip teigė Ido Portal, „control your body or go home“ (Valdyk savo kūną arba keliauk namo).

Visus norinčius pažinti Capoeirą, kviečiame prisijungti prie VDU Capoeiros grupės, nes suprasti, reiškia patirti ir pamatyti šią judesio ir ritmo dermę iš arti.

Kolektyvo vadovas Audrius Kiuberis.